Dlaczego odchudzanie? ZDROWE ciało jest zawsze CIENKIE, a nie na odwrót.

Dlaczego odchudzanie ZDROWE ciało jest zawsze CIENKIE, a nie na odwrót.

Osoba biologicznie zdrowa jest zawsze szczupła!

Un individuo che sia biologicamente sano è magro, sempre!

Ale nie jest bynajmniej pewne, że chuda osoba jest zdrowa z powodu swojej szczupłości. Czasami jest odwrotnie. Jednak nigdy nie spotkałam grubasa, który prezentuje się jako wyraźnie zdrowy, energiczny i rozsądnie wysportowany.

Są to empiryczne prawdy wynikające z obserwacji i codziennych eksperymentów, z których każdy wolny od wszelkich ideologii dietetycznych i medycznych i parafii może bezpośrednio skorzystać, aby uzyskać własny, solidny pomysł na ten temat i zacząć opanowywać konkretną hipotezę radykalna zmiana stylu życia: aby schudnąć, trzeba najpierw chcieć wyleczyć się z dolegliwości, które często leniwie i nieodpowiedzialnie przypisuje się wiekowi lub, po prostu, bardziej świadomie, brakowi ruchu.

W rzeczywistości różnego rodzaju dolegliwości, deficyty czynnościowe i najrozmaitsze problemy zdrowotne rozpatrywane obecnie tylko uogólnione, a następnie zwykle i powszechnie przypisywane przez konwencjonalną medycynę alopatyczną konkretnym patologiom idiopatycznym, są schorzeniami wtórnymi: wynikiem stanu zapalnego środowiska wewnętrznego układ odpornościowy w odpowiedzi na ciche i postępujące zużycie, któremu poddawane są struktury organizmu przez toksyczne i drażniące substancje potajemnie obecne w żywym organizmie.

Organiczna toksykoza podważa fundamenty bytu, tak jak infiltracja wód podziemnych powoduje korozję domu. Chcąc zdrowo schudnąć, należy przede wszystkim przeprowadzić detoksykację, ponieważ tłuszcz to złoże toksyn, zanim stanie się ich źródłem i źródłem energii: organizm w wyjątkowych przypadkach zapotrzebowania energetycznego – np. Brak podaży podczas postu – pozyskujesz energię z tłuszczu, jest tak samo prawdziwe, jak prawdą, że produkuje on ją przez autolizę w wyniku zniszczenia wszystkich starych, uszkodzonych lub chorych komórek.

Cnotliwa droga do zdrowia oparta na wydalaniu toksyn sprawia, że ​​tracisz na wadze, przywracając wewnętrzną biologię, prawidłowy metabolizm oraz naturalną fizjologię i morfologię organizmu, a samo odchudzanie nie daje zdrowia: osiąga się je i utrzymuje tylko przy stałym aktywna detoksykacja organizmu prowadzona w zakresie dietetyki, która fizjologicznie powoduje utratę wagi.

Dlaczego odchudzanie? ZDROWE ciało jest zawsze CIENKIE, ale NIE odwrotnie.

Perché DIMAGRIRE Un corpo SANO è sempre MAGRO, ma NON viceversa.

Istnieje również „chudy niezdrowy”: najprawdopodobniej będzie to typ, który przestrzega diety strefowej i / lub ma tendencję do bycia ketogennym, który je wysokobiałkowe i ma ciało pełne odpadów kwasu moczowego wytwarzanego w nadmiarze podczas katabolizmu trawienia białek pokarmowych i egzogennego amoniaku powstającego w wyniku bakteryjnej zgnilizny aminokwasów jelit, pozostałości słabo strawionych lub niestrawionych mięsożernych lub roślinnych posiłków białkowych. Nadmiar kwasu moczowego i amoniaku w organizmie powoduje zakwaszenie, demineralizację, zapalenie stawów i tkanek, uszkodzenie błon i owrzodzenie narządów. To powiedziawszy, powszechny zwyczaj odchudzania poprzez stosowanie diety prawie wyłącznie białkowej, która ubocznie zatruwa cały organizm poprzez jego zakwaszenie, pokazuje również, że detoksykacja przeprowadzona dogłębnie, metaboliczna, organiczna, tkankowa i komórkowa, jest jedyną biologiczną ścieżką zdolną do przeprowadzić ostateczne, harmonijne i zdrowe odchudzanie, jednym słowem: naturalne.

Z pewnością skład masy ciała nie powinien być traktowany jako nieodłączny i absolutny przejaw ogólnego stanu zdrowia człowieka, ale jest pewne, że obecność obfitej tkanki tłuszczowej u ludzi w każdym wieku i płci wskazuje na stan zatrucia lub zatrucia: w rzeczywistości metabolizm obronny, próbując odtruć organizm, izoluje kwasy, których nie jest w stanie wyeliminować, oraz szkodliwe substancje w krążeniu, przenosząc je do peryferyjnych rejonów organizmu, zamieniając je w tłuszcze (patrz przemiana w Niedostępne biologicznie trójglicerydy glukozy, wynikające z braku metabolizmu rafinowanych lub przegotowanych cukrów, co następuje po nasyceniu rezerw glikogenu) lub zatrzymania ich w samym tłuszczu. Tkanka tłuszczowa jest wykorzystywana jako wysypisko śmieci w celu zneutralizowania i ograniczenia niebezpieczeństwa związanego z tymi truciznami; w ten sposób organizm próbuje usunąć toksyczne czynniki, których nie udało mu się uwolnić lub zniszczyć, z ważnych narządów, aby zapewnić i zachować ich funkcje.

Jednak sprawność fizyczna nie zawsze może być połączona z dobrym samopoczuciem i zdrowiem; Zawsze jest jednak prawdą, że dobre samopoczucie, dobre samopoczucie i gotowość reakcji i reakcji organizmu jest związane w pamięci każdego z chudym ciałem lub z mniejszą ilością tłuszczu niż zwykle. Kiedy myślimy o pozytywnych odczuciach osobistego, dobrowolnego i / lub fizjologicznego doświadczenia cielesnego, zdajemy sobie sprawę, jak bardzo można je przypisać osiągnięciu i utrzymaniu, mniej lub bardziej trwałej, optymalnej wagi, która często, ale nie zawsze, pozytywnie, biorąc pod uwagę brak kumulacji. toksyczny ukryty w postaci złogów tłuszczu.

Ale co mam na myśli przez przymiotnik LEAN?

Ma cosa intendo definire con l’aggettivo MAGRO

Cienkie to ciało, które NIE ma więcej tłuszczu niż potrzebuje, aby zmaksymalizować wydajność i zoptymalizować funkcje gatunku, do którego należy: zgodnie z powyższą tezą oksymoron, który czasami żyje w Naturze, jest ważny, gdzie może przebywać dzik powiedzieć „cienki”, mimo że tkanki tłuszczowe są w dużej ilości par excellence. Z tego punktu widzenia „cienki” można rozumieć jako „funkcjonalny”.

Oczywiście należy zmniejszyć chudość na podstawie odrębnych biologicznych cech każdego żywego gatunku. Jeśli dla przeżycia wieloryba tłuszcz w organizmie jest niezbędny, to w przypadku człowieka sytuacja jest odwrotna: tłuszcz nagromadzony powyżej fizjologicznego progu, a zatem nie przyczynia się do podstawowego składu tkanek, ma niekorzystny wpływ na zdrowie i szczęście. Człowiek.

Absolutnie nie jest prawdą, że tłuszcz stanowi uprzywilejowaną rezerwę energii – nie jesteśmy niedźwiedziami! – i że warstwy tłuszczowe mają za zadanie chronić nas przed zimnem: rozwiązania te są oportunistycznymi dostosowaniami fizjologii człowieka, ponieważ organizm jest w stanie przystosować się do przetrwania, czyniąc cnotę z konieczności. Na przykład, na zboczach lodowych szczytów Himalajów żyją populacje, takie jak Hunzowie, którzy nie znają otyłości, żyją długo i są znani ze swojej siły i wytrzymałości. Tylko wieloryby dobrze robią to, do czego się urodziły: być wielorybami. Ale niech człowiek będzie człowiekiem!