Jak możesz stwierdzić, czy masz cukrzycę

4

Większość wczesnych objawów to wyższe niż normalne stężenie glukozy – pewnego rodzaju cukru we krwi. Znaki ostrzegawcze mogą być tak łagodne, że nie zauważasz ich. To szczególnie dotyczy cukrzycy typu 2. Niektórzy ludzie nie dowiadują się, że go mają, dopóki nie wystąpią problemy z długotrwałymi szkodami spowodowanymi przez chorobę. W przypadku cukrzycy typu 1 objawy zwykle występują szybko, w ciągu kilku dni lub kilku tygodni. Są też znacznie poważniejsze. Wczesne objawy cukrzycy. Oba typy cukrzycy mają niektóre z tych samych wskaźników ostrzegawczych.

Głód i zmęczenie. Twoje ciało zamienia jedzenie, które jesz w glukozę, którą komórki zużywają na energię. Ale twoje komórki potrzebują insuliny do przyjmowania glukozy. Jeśli twoje ciało nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub insuliny, lub jeśli twoje komórki opierają się insulinie, którą tworzy twoje ciało, glukoza nie może się do nich dostać i nie masz energii. To może sprawić, że będziesz głodny i bardziej zmęczony niż zwykle.

Osoby z cukrzycą

1Sikanie częściej i bycie bardziej spragnionym. Przeciętna osoba zwykle musi sikać od czterech do siedmiu razy w ciągu 24 godzin, ale ludzie z cukrzycą mogą iść o wiele więcej. Dlaczego? Zwykle organizm wchłania glukozę ponownie, przechodząc przez nerki. Kiedy jednak cukrzyca zwiększa stężenie cukru we krwi, nerki mogą nie być w stanie przywrócić stężenia cukru we krwi. Powoduje to, że organizm zrobić więcej moczu, i że bierze płynów. Wynik: będziesz musiał chodzić częściej. Możesz też bardziej sikać. Ponieważ sikasz tak dużo, możesz być bardzo spragniony. Kiedy będziesz więcej pić, będziesz też więcej sikać.

Suchość w ustach i swędzenie skóry. Ponieważ twoje ciało używa płynów do sikania, jest mniej wilgoci na inne rzeczy. Możesz się odwodnić, a twoje usta mogą być suche. Sucha skóra może cię swędzić. Niewyraźne widzenie. Zmiana poziomu płynów w organizmie może spowodować, że soczewki w twoich oczach puchną. Zmieniają kształt i nie mogą się skupić. Nieplanowane odchudzanie. Jeśli twoje ciało nie może uzyskać energii z jedzenia, zacznie spalać mięśnie i tłuszcz zamiast energii. Możesz schudnąć, mimo że nie zmieniłeś sposobu odżywiania.

Nudności i wymioty. Kiedy twoje ciało ucieka się do spalania tłuszczu, sprawia, że ketony. Mogą one gromadzić się we krwi do niebezpiecznego poziomu, prawdopodobnie zagrażającego życiu stanu zwanego cukrzycową kwasicą ketonową. Ketony mogą powodować mdłości w żołądku. Nieplanowane odchudzanie. Jeśli twoje ciało nie może uzyskać energii z jedzenia, zacznie spalać mięśnie i tłuszcz zamiast energii. Możesz schudnąć, mimo że nie zmieniłeś sposobu odżywiania.
Nudności i wymioty. Kiedy twoje ciało ucieka się do spalania tłuszczu, sprawia, że ketony.

Cukrzyca ciężarnych

2Mogą one gromadzić się we krwi do niebezpiecznego poziomu, prawdopodobnie zagrażającego życiu stanu zwanego cukrzycową kwasicą ketonową. Ketony mogą powodować mdłości w żołądku. Objawy cukrzycy typu 2 często rozwijają się w ciągu kilku lat i mogą trwać przez długi czas bez zauważenia (czasami nie ma żadnych zauważalnych objawów w ogóle). Cukrzyca typu 2 zwykle zaczyna się, gdy jesteś dorosły, choć coraz więcej dzieci, nastolatków i młodych dorosłych rozwija się. Ponieważ objawy są trudne do wykrycia, ważne jest, aby znać czynniki ryzyka cukrzycy typu 2 i odwiedzić lekarza, jeśli masz którykolwiek z nich.

Cukrzyca ciążowa (cukrzyca w czasie ciąży) zwykle pojawia się w środku ciąży i zazwyczaj nie ma żadnych objawów. Jeśli jesteś w ciąży, powinieneś zostać przebadany pod kątem cukrzycy ciążowej między 24 a 28 tygodniem ciąży, aby w razie potrzeby można było wprowadzić zmiany w celu ochrony zdrowia i zdrowia dziecka. Wywiad rodzinny: posiadanie rodzica, brata lub siostry z cukrzycą typu 1. Wiek: możesz zachorować na cukrzycę typu 1 w każdym wieku, ale jest to bardziej prawdopodobne, gdy jesteś dzieckiem, nastolatkiem lub młodym dorosłym. W Stanach Zjednoczonych biali są bardziej narażeni na rozwój cukrzycy typu 1 niż Afroamerykanie i Latynosi.

Zapobiegaj lub opóźniaj cukrzycę typu 2

3Jesteś w grupie ryzyka rozwoju cukrzycy typu 2 jeśli. Mają przedcukrzycowe. Mają nadwagę. Mają 45 lat lub więcej. Mieć rodzica, brata lub siostrę z cukrzycą typu 2. Są aktywne fizycznie mniej niż 3 razy w tygodniu. Czy kiedykolwiek miała cukrzycę ciążową (cukrzyca w czasie ciąży) lub urodziła dziecko, które ważyło więcej niż 9 funtów. Są Afroamerykanami, Latynoamerykanami, Indianami amerykańskimi lub rdzennymi mieszkańcami Alaski (niektórzy mieszkańcy wysp Pacyfiku i Azjaci są również bardziej zagrożeni. U pacjentów z bezalkoholową stłuszczoną chorobą wątroby istnieje również ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2.

Możesz zapobiegać lub opóźniać cukrzycę typu 2 dzięki prostym, sprawdzonym zmianom stylu życia, takim jak utrata wagi, jeśli masz nadwagę, zdrowsze jedzenie i regularna aktywność fizyczna. Jeśli u pacjenta wystąpi choroba przedcukrzycowa. Mają nadwagę
Mają 45 lat lub więcej. Mieć rodzica, brata lub siostrę z cukrzycą typu 2. Są aktywne fizycznie mniej niż 3 razy w tygodniu. Czy kiedykolwiek miała cukrzycę ciążową (cukrzyca w czasie ciąży) lub urodziła dziecko, które ważyło więcej niż 9 funtów.

Są Afroamerykanami. Latynoamerykanami, Indianami amerykańskimi lub rdzennymi mieszkańcami Alaski niektórzy mieszkańcy wysp Pacyfiku i Azjaci są również bardziej zagrożeni. Możesz zapobiegać lub odwracać przedcukrzyce za pomocą prostych, sprawdzonych zmian w stylu życia, takich jak utrata wagi, jeśli masz nadwagę, zdrowsze jedzenie i regularna aktywność fizyczna. Kierowany przez CDC Krajowy Program zapobiegania cukrzycy może pomóc dokonać zdrowych zmian, które mają trwałe rezultaty.