Jak zmniejszyć ciśnienie bez leków

Jak zmniejszyć ciśnienie bez leków

Jeden spacer, kilka oliwek i jedna sesja medytacyjna dziennie. To właśnie ten przepis jest w stanie rozwiązać dziś łagodne nadciśnienie. Gdy maksymalne ciśnienie nie przekracza 140-150 milimetrów rtęci, a Minimalne nie przekracza 90-98, w 8 przypadkach na 10 można interweniować bez leków. Po prostu zmieniaj nawyki przy stole i w wolnym czasie, aw ciągu czterech miesięcy wartości wracają do normy. Udowodniło to badanie Centrum Medycznego Assafa Harofeha w Izraelu.

Jak zmniejszyć ciśnienie bez leków

Jak zmniejszyć ciśnienie bez lekówKorekta stylu życia stała się prawdziwą troską, uznawana z najnowszych międzynarodowych wytycznych dotyczących nadciśnienia”, wyjaśnia Gianfranco Parati, dyrektor Departamentu kardiologii w Instytucie Auxologico italiano w Mediolanie “oprócz obniżenia ciśnienia, uzyskasz zmniejszenie masy ciała i ma pozytywny wpływ na poziom cholesterolu, trójglicerydów i cukru we krwi. Zaletą jest również dla tych, którzy już przyjmują leki, które często mogą zmniejszyć ich dawki.

Chodzenie każdego dnia w szybkim tempie przez 20 minut uruchamia wszystkie narządy i Aparaty ciała. Z wyjątkowymi wynikami dla ciśnienia. Wystarczy miesiąc, a maksymalne wartości spadną do sześciu milimetrów rtęci.

Jeśli jesteś początkującym, aby wziąć Tempo, poproś o pomoc jedną z wielu darmowych aplikacji, które możesz pobrać na swój smartfon: wielu z nich to prawdziwi trenerzy, którzy kontrolują ścieżkę i sprawdzają prędkość Twojego kroku. A pod koniec chodzenia informują cię również o tym, ile kalorii spożyłeś.

Jeśli mieszkasz w mieście, unikaj włączania ruchliwych ulic do trasy – mikroproszki, które są częścią zanieczyszczeń, mogą uszkodzić ściany naczyń krwionośnych. I, w końcu, spowodować wzrost ciśnienia krwi.

Uwaga na talii

Uwaga-na-taliiRównież w domu można wykonywać ruchy za pomocą, na przykład, kryty Wioślarstwo, czyli Wioślarstwo. Jego korzyści zostały zademonstrowane w badaniu opublikowanym w amerykańskim czasopiśmie naukowym Journal of applied physiology. Zajmuje to od pięciu do dziesięciu minut dziennie, a przez trzy miesiące ten sport pomaga zwiększyć aktywność mięśnia sercowego. W rezultacie poprawia również krążenie krwi i obniża wartości ciśnienia krwi.

Dzięki kilku prostym zasadom przy stole nie tylko wyrównujesz ciśnienie, ale także tracisz około dwóch funtów miesięcznie i zmniejszasz ryzyko dla serca. Potwierdzenie pochodzi również z badania University of Alabama przeprowadzonego przez siedem lat na 36 tysiącach kobiet i 40 tysiącach mężczyzn. Wśród dobrych nawyków nie należy przesadzać z pokarmami, które zawierają zbyt dużo sodu. Jak gotowe posiłki, kiełbaski, marynowane potrawy i przekąski. Spróbuj również zmniejszyć udział soli w kuchni. I więcej uciekania się do aromatycznych ziół.

Dla ciśnienia ważne jest, aby umieścić białko na talerzu zarówno na lunch, jak i kolację, szczególnie ryby, białe mięso i rośliny strączkowe: pomaga utrzymać niższe ciśnienie, jak udowodnili amerykańscy eksperci z Boston Medical School. Nie zapomnij wreszcie przy każdym posiłku porcji warzyw: większość z nich zawiera dużo witaminy C, co skutecznie zmniejsza ciśnienie. Nie przegap oliwek bogatych w hydroksytyrozol, substancję korzystną dla ścian żył.

Medytacja a stres

Medytacja a stresCo więcej, niż kontrolować ciśnienie, musisz uzbroić się w centymetr i zmierzyć talię, a następnie podzielić wynik, który otrzymujesz, na swój wzrost. Jeśli jest powyżej 0,5, oznacza to, że zgromadziłeś wagę, szczególnie na brzuchu i udach. A tłuszcz na brzuchu jest jednym z głównych winowajców nadciśnienia. Ponieważ każdy dodatkowy kilogram pociąga za sobą wzrost ciśnienia krwi o milimetr rtęci.

To nie wystarczy. Ci, którzy mają kształt “jabłkowy” typowy dla tych, którzy mają “rozszerzoną” talię, są bardziej narażeni na serce, wynika z najnowszych badań. W dziewięciu przypadkach na dziesięć w rzeczywistości poziom cholesterolu, a zwłaszcza ” zły ” jest wyższy niż normalnie. Ale to czerwony alarm, który może wrócić, jeśli podejmiesz wysiłek. Natomiast rzucając boczek i suszyć bułki na udach, przepraszam, nawet w ruchu metabolizm, pomagając cholesterolu wraca do normy.

Jeśli często się denerwujesz, nawyk poświęcania ćwiartki na ćwiczenia medytacyjne każdego dnia. Jest to dobre dla presji, jak pokazują badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Harvarda. Eksperci widzieli, że ciało tych, którzy zwykle stosują technikę medytacyjną, może lepiej reagować na napięcie. I to jest dobre dla osób z nadciśnieniem tętniczym, ponieważ skoki stresu mogą prowadzić do nadmiernego wzrostu adrenaliny, neuroprzekaźnika, który przyspiesza bicie serca i powoduje gwałtowny wzrost ciśnienia krwi.

Z drugiej strony medytacja stymuluje tak zwane hormony dobrego samopoczucia, które pozostają w kręgach i działają jako przeciwwaga, gdy napięcie wzrasta. Chcesz spróbować ćwiczeń? Usiądź wygodnie i policz od 1 do 10. Mentalnie wizualizuj każdy numer i “obserwuj go” tak dokładnie, jak możesz spojrzeć na sukienkę, którą lubisz. Po zakończeniu rozluźnij ramiona i ramiona i powoli podnieś.ut medication